integréiert Aarbechtsplaz fir d'Schweissroboter mat Päifbehälter
Technesche Parameter vum Positionéierer

Komponenten vun der Roboter-Aarbechtsstatioun
1. Schweessroboter:
Typ: MIG-Schweissroboter-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
TIG-Schweissroboter: BR-1510B, BR-1920B
Laser-Schweissroboter: BR-1410G, BR-1610G
2.Positionéierer
Modell: JHY4010T-065
Typ: 1-Achs-Kopfstockpositionéierer
Den technesche Parameter vum Positionéierer gëtt wéi follegt ugewisen:
| Modell | JHY4010T-065 |
| Bewäertungsinputspannung | Eenphasig 220V, 50/60HZ |
| Motor Isolatiounskala | F |
| Aarbechtsdësch | 650mm (kann personaliséiert ginn) |
| Gewiicht | Ongeféier 400 kg |
| Maximal Notzlaascht | Axial Notzlaascht ≤100kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg kann personaliséiert ginn) |
| Widderhuelbarkeet | ±0,1 mm |
| Stoppositioun | All Positioun |
3. Schweesskraaftquell
Typ: 350A/500A Schweessstroumquell
4. Schweessbrenner
Typ: Loftgekillte Brenner, Waassergekillte Brenner, Push-Pull-Brenner
5. Brennerreinigungsstatioun:
Modell: SC220A
Typ: Automatesch pneumatesch Schweessbrennerreiniger
Aner Peripheriegeräter fir Roboter-Aarbechtsstatiounen
1. Roboter beweeglech Schinn
Modell: JHY6050A-030
2. Lasersensor (optional)
Funktioun: Schweessverfolgung, Positionéierung.
3. Sécherheetsliichtvirhang (optional)
Schutzdistanz: 0,1-2m, 0,1-5m; Schutzhéicht: 140-3180mm
4. Sécherheetszaun (optional)
5. PLC-Schrank (optional)
Fonktioun
1. Elektresch Astellung vun der Schweesspistoulpositioun, spuert Zäit an Effort, praktesch a séier.
2. De Wénkel vun der Schweesspistoul ass justierbar a kann sech un eng Vielfalt vu Schweessnähten upassen (Stumpschweessnaht, Wénkelschweessnaht, asw.).
3. D'Schweisspistoul huet eng Schwéngfunktioun, de Schwéngparameter kann kontrolléiert ginn, an d'Adaptabilitéit ass breet.
4. Konfiguréiert de Positionéierer vum Kappstock, de Positionéierer kann de Wénkel ëmdréinen fir d'Kreesschweißnaht ze realiséieren.
5. De Positionéierer kann mat engem verstellbare Stützrad entworf ginn, deen sech un ënnerschiddlech Päiflängten upasse kann
6. Hallefautomatesch Kontroll, flexibel a villfälteg Ausrüstung, gläichméisseg a schéi Schweessnaht.
7. D'Rotatiounsachs vum Positionéierer gëtt vum Servomotor ugedriwwen, d'Rotatiounsgeschwindegkeet kann präzis kontrolléiert ginn, an d'Ufuerderunge vum Schweessprozess kënnen präzis ausgefouert ginn.
8. Funktioun fir d'Virstellung vun de Schweissparameter, d'Schweissparameter kënnen am System oder virun der Opnam vun de Schweissparameter virausgesat ginn. D'Schweissparameter kënnen direkt beim nächste Schweesse vum Werkstéck mat der selwechter Spezifikatioun benotzt ginn.












